İSG SINAVINI KAZANDIM ŞİMDİ NE YAPACAĞIM ?


18 MAYIS 2019   tarihinde yapılan;


(A), (B) ve (C) Sınıfı İş Güvenliği Uzmanlığı,İşyeri Hekimliği ile Diğer Sağlık Personeli sınavı sonuçları ÖSYM’nin internet adresinde duyurulmuş olup başarılı olan adayların kimlik bilgileri, belge ücretini yatırmak üzere Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Hesabı’nagüvenlik soruşturması yapıldıktan sonra bildirilmiş olacaktır.Bu süre 1 ila 10 gün içinde olabilmektedir.


İsmi bildirilen adayların belgeleri, anılan hesaba belge ücretlerini yatırmalarını müteakip 3 ile 7 iş günü içerisinde İSG-KATİP’e tanımlanacaktırBahse konu süre sonunda adayların, belgelerinin tanımlanıp tanımlanmadığını e-devlet üzerinden İSG-KATİP’e girerek bizzat kontrol etmeleri mümkündür.

Ayrıca, yapılan İSG sınavlarında başarılı olan adaylara belgeleri elektronik ortamda düzenlenecektir.


Adayların sertifikalandırma işlemleri ile ilgili olarak İş Sağlığı ve Güvenliği  Genel Müdürlüğüne müracaatta bulunmamaları gerekmektedir.


Sertifikalar E İmzalı Olarak İSG-KATİP Sistemine tanımlanacaktır. Basılı Belge Gönderilmemektedir.


2019 YILI BİREYSEL İSG SERTİFİKA ÜCRETİ VE UYGULAMALARI


  • İş Güvenliği Uzmanlığı, İşyeri Hekimliği ve İSG Eğitici sertifikası ücretleri 520 TLolarak belirlenmiştir.

  • Diğer sağlık personeli sertifikası ücreti 130 TL olarak belirlenmiştir.

  • Belge bedelleri her yıl makam oluru ile belirlenmekte ve değişiklik göstermektedir.

  • Belge ücretini istediğiniz zaman yatırabilirsiniz belli bir süresi bulunmamaktadır.

  • Belge ücretleri T.C. Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilat Programı aracılığıyla İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Kurumsal Tahsilat Hesabına TCKN ile yatırılacaktır. 

  • Ziraat Online Ödeneme Sistemi Açıldığında Oradanda Yatırılabilmektedir.

  • Döner sermaye hesabına IBAN numarası ile yatırılan ücretler kabul edilmemektedir.#isg #isgüvenligi #issaglıgı #makale #isgsınavı #isgsınavınahazırlık #isggepkazandırır #isgsınavınahazırlıkkitabı #kitap #sınavhazırlıgı #kamp #seminer #toplantı #ösym #rg #isggep #isgdp #iguzmanlıgı #uzmanlık #isgüvenligiuzmanı #isyerihekimi #dsp #digersaglıkpersoneli #türkiye #haber #sondakika #gündem #üniversite #isgönlisans #isglisans #resmigazete #isgyükseklisans #sınavlarahazırlık #saglık #güvenlik #isggeperkanhoca #isggepcihanhoca #isggepsüleymanhoca #isggepvolkanhoca #isggepyaseminhoca #isggepeminehoca #isggepibrahimhoca #isggpdrsüleymanhoca #sınavsonucuaçıklandı

995 görüntüleme0 yorum