SORULAR & CEVAPLAR

Sıkça Sorulan Sorular

Dijital ürünlerden nasıl yararlanacağım?


Dijital ürün siparişleriniz (Online Deneme, Dijital Kitap), mail adresinize gönderilecek kullanıcı kodları ve linkler marifetiyle yerine getirilecektir. Bu işlem için yerine getirme süresi ortalama 5-7 gündür. 7 gün içinde yerine getirilmeyen siparişleriniz için, bizimle iletişim kurabilirsiniz. Sipariş esnasında iletilen mail adresinin doğruluğu sipariş verenin sorumluluğundadır. Bu konuda sıkıntı yaşamamanız ve ürünlerden tam olarak faydalanabilmeniz için siparişinizi onaylamadan önce mutlaka üye girişi yapınız.
Sipariş verdiğim ürünler ne kadar sürede ve nasıl kargolanır?


Yapacağınız tüm maddi içerikli siparişleriniz, kargo ücreti tarafımızdan karşılanmak üzere, ücretsiz olarak gönderilecektir. Anlaşmalı kargo şirketlerimiz Yurtiçi Kargo ve PTT Kargo'dur. Siparişinizin ebat ve ağırlığına, adres bölgenize ulaşım koşullarına göre kargo şirketi tercihi tarafımızca yapılacaktır. Siparişlerinizin ödemeniz yapıldıktan sonra, elinize ulaşma süresi ortalama 3-5 iş günüdür. İş gününden sayılmayan tatil günlerinin araya girmesi durumunda teslim süresinin uzaması tabiidir. Ödemeyi takiben 3 iş günü içinde mail adresinize kargo takip numarası gönderilecektir. Bu numara ile kargonuzu takip edebilirsiniz. Ayrıca, Hesabım > Siparişlerim bölümünden de sipariş takibi yapabilirsiniz. (Bu özelliği kullanabilmek için siparişinizi onaylamadan önce üye girişi yapmayı unutmayınız.) Siparişiniz kargoya teslim edildikten sonra yaşanacak gecikmeler, kargo şirketi sorumluluğundadır. Bu konudaki dilek ve şikayetlerinizi öncelikle ilgili şirkete, daha sonra çözülmemesi halinde bize iletebilirsiniz.
Satın aldığım ürünü iade edebilir miyim?


Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği’nin 15. maddesi uyarınca "Malın tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olması halinde maddi ortamda sunulan kitap, dijital içerik ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler" cayma hakkı istisnaları arasında sayılmıştır. Bu nedenle, kargo teslim alındıktan sonra yapılan iade başvuruları tarafımızca kabul görmeyecektir. Dijital ürünlerde de kati suretle iade alınmayacaktır. Kargonuzu, kargo personeli gözetiminde açabilir ve o anda tutanak altına aldırarak (kargoyu teslim almayarak) iade yapabilirsiniz. Bu iade işleminde geçerli bir sebep göstermediğiniz takdirde, taşıma masrafları ödemenizden düşülerek kalanı iade edilecektir. Geçerli bir sebebiniz olması durumunda (yanlış kitap kargolama vb.) değişim ve iade işlemleri ücretsiz şekilde yapılacaktır. Teslim aldığınız kitapta, teslim anında fark edemeyeceğiniz baskı hatası vb. bir kusurla daha sonra karşılaşmanız durumunda (bu kusur kitaptan fayda görmenizi engelleyecek düzeyde ise), tarafınıza ücretsiz şekilde yeni kitap veya ilgili bölüm temini sağlanacaktır.
Siparişim "Siparişlerim" sayfasında neden görünmüyor?


Siparişinizi vermeden önce üye girişi yapmamış olmanız durumunda siparişleriniz bu sayfada görünmez. Telaş etmeyin, üye olmadan sipariş verseniz dahi kargo bilgilerini mail/SMS olarak size ileteceğiz. Dikkat: Ödeme aşamanızda bankanız kaynaklı bir hata olması durumunda siparişiniz alınmayabilir. Bu durumda da siparişiniz "Siparişlerim" sayfasında görünmeyecektir. Siparişinizin alındığından emin olmak için şu adımları takip edebilirsiniz: 1 - Sipariş onay sayfasında "Sipariş No" bulunması. (Eğer size bir sipariş numarası iletildiyse siparişiniz alınmıştır.) 2- Banka hesabınıza ödemenin yansımış olması. (Eğer ödeme tutarı kesildiyse siparişiniz alınmıştır.) Emin olamazsanız "Canlı Destek" üzerinden bizimle iletişim kurabilirsiniz.
Taksitli alışveriş yapabilir miyim?


Evet. Sitemiz üzerinden anlaşmalı kredi kartları ile 2 veya 3 taksitli alışveriş yapabilirsiniz. Taksitli alışverişlerde bankanız sizden %10 vade farkı alacaktır. Bu farkın İSGGEP ile alakası yoktur. Vade farkı eklenmiş toplam ödeme bedelini 3D ödeme panelinde onay vermeden önce görebilirsiniz. Aşağıda belirtilen anlaşmalı kredi kartları dışındaki kredi kartları ve banka kartlarıyla ödemelerinizde taksit seçeneği belirtmiş olsanız dahi tek çekim ödeme işlemi yapılacaktır. - Axess - Bonus - CardFinans - Maximum - Paraf - World